•  kontakt@smo.net.pl
  •  660 597 608
VTEM skitter

 

Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik z tabelami producentów opon i  zakresami ciśnień w oponach na zimno i na ciepło czyli po ściągnięciu koców grzewczych tuż przed wyjazdem na tor.

Używanie koców grzewczych i poprawne ustawienie ciśnienia w oponach sportowych powoduje prawidłową pracę mieszanki wyścigowej  a co za tym idzie pozwala uzyskać optymalną przyczepność i w pełni wykorzystać możliwości opon.

Proszę pamiętać że nie prawidłowe ustawienie ciśnienia może skutkować zbyt szybkiemu zużywaniu się opon choć na to mają wpływ również inne czynniki między innymi np. źle ustawione i zestrojone zawieszenie motocykla, któremu warto się przyjrzeć w swoim motocyklu a jeszcze lepszym posunięciem będzie oddanie je do profesjonalnej firmy która zajmuje się serwisem i ustawieniami zawieszeń.

Taki zabieg który szczerze powiemy nie należy do najtańszych odpłaci się w przyszłości dużo wolniejszemu zużywaniu się opon na torze a chyba o to nam wszystkim chodzi!

Ok ale do konkretów nie będziemy tu poruszać stricte technicznych zagadnień dotyczących ciśnienia  w oponach bo nie chcemy zrobić z tego poradnika lekcji fizyki. Poruszymy tylko najważniejsze aspekty, które nakreślą Wam jak ważne jest prawidłowe ustawienie ciśnienia w oponach na torze.

   Po pierwsze ustawienie zbyt dużego ciśnienia (najczęstszy problem, który najszybciej powoduje zbyt szybkie zniszczenie opon)  w oponach będzie powodowało, że opona będzie miała zbyt małą powierzchnię styku z asfaltem a co za tym idzie karkas opony nie będzie potrafił osiągnąć odpowiedniej dla siebie temperatury pracy po przez brak odpowiedniego ugięcia. W zamian czego powierzchnia opony nagrzewa się bardzo mocno, w połączeniu z zimnym karkasem prowadzi do tzw. zimnych rozdarć czyli odrywania się mieszanki od karkasu co powoduje zbyt wczesne zniszczenie opony.

Następną kwestią jest ustawienie za niskiego ciśnienia w oponie  będzie powodowało zbyt duży styk opony z asfaltem a co za tym idzie mocne przegrzewanie się opon. Temperatura na powierzchni opony zaczyna mocno wzrastać a co za tym idzie mieszanka zaczyna się topić w kierunku do środka opony pod w pływem działania siły odśrodkowej, w ten sposób powstają ciepłe rozdarcia.

W sieci znajdziecie dużo zdjęć opon z zimnymi  jak i gorącymi rozdarciami.

W tym poradniku chcieliśmy Wam w kilku zdaniach  nakreślić jak ważną kwestią jest prawidłowe ustawienie ciśnienia w oponach podczas jazdy na torze ma to ogromny wpływ na przed wczesne zużycie opon oraz co najważniejsze na nasze bezpieczeństwo.

 

 

 

 

 

Nasza oferta

Poznaj nas

Motocykle to dla mnie sposób na życie jestem z nimi związany od podwórka z kolegami to jest pasja mojego życia. Całe swoje ponad 20-letnie doświadczenie i wiedzę zdobywałem pracując w kraju a ostatnim czasem za granicą w Anglii od ponad 15 lat w jednym z największych serwisów motocykli w centrum Londynu. Teraz przyszedł czas aby całą tą wiedzę wykorzystać

Marcin Maciejczyk| Właściciel firmy, główny mechanik 
 Z branżą motocyklową jestem związany już od ponad 10 lat, sam jestem motocyklistą praktycznie od dziecka i używam wręcz testuję na własnej skórze na drodze jak i na torach opony i produkty, które oferujemy Wam do sprzedaży. Mogę powiedzieć, że w branży opon, części i akcesorii motocyklowych nie ma dla mnie tajemnic.
Krzysztof Kosacz | Specjalista d/s sprzedaży 

O firmie

Nasza firma posiada bogate ponad 10-letnie  doświadczenie w branży motocyklowej.


Nasza kadra pracowników zdobywała swoją wiedzę i doświadczenia pracując  w kraju oraz w największych serwisach w Wielkiej Brytanii, ciągle podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach branżowych w kraju i zagranicą.

Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe oraz doradztwo techniczne na najwyższym poziomie. Świadczone przez nas usługi są zawsze wykonywane na najwyższym poziomie profesjonalizmu, rzetelnie i uczciwie. Swoją pracę wykonujemy zawsze z pełnym zaangażowaniem ponieważ praca z motocyklami to nasza życiowa pasja. Sprzedajemy nowe i używane opony motocyklowe renomowanych marek - opony motocyklowe Wrocław.

Dysponujemy halą o powierzchni 100m2 z kilkoma stanowiskami warsztatowymi wyposażonymi w najlepszy sprzęt firm Snap-on oraz Probike. Specjalizujemy się w naprawach i serwisowaniu motocykli, skuterów, quadów, skuterów śnieżnych. Prowadzimy sprzedaż nowych i używanych opon motocyklowych renomowanych marek oraz części i akcesori motocyklowych.

 Znajdujemy się w pięknej  kotlinie kłodzkiej 90km na zachód od Wrocławia w stronę granicy z Czechami  w miejscowości Szczytna przy głównej drodze krajowej E8. Opony motocyklowe, serwis motocykli - Wrocław i okolice..

Nieważne czym jeździsz: Honda, Suzuki, Yamaha, KTM, Ducati czy BMW- jeśli to czym jeździsz ma dwa koła i silnik to potrafimy się tym zająć. Szukasz dobrego Serwisu Motocyklowego – ZNALAZŁEŚ!!! .


Nowe i używane opony motocyklowe Wrocław renomowanych marek, serwis motocykli

Polub nas na Facebooku

Newsletter - zapisz się

Zapisz się już dziś aby otrzymywać ekskluzywne oferty specjalne w tym kupony rabatowe przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.

Polecamy