•  kontakt@smo.net.pl
 •  660 597 608
VTEM skitter

 

Najgorętsza nowość na sezon 2018 z grupy Pirelli/Metzeler czyli całkiem nowa opona Pirelli Diablo Supercorsa V3 SP 


Nowa DIABLO ™ SUPERCORSA SP to nowa, innowacyjna generacja opony wyścigowej. Jest to uliczna wersja czysto rasowego produktu wyścigowego, specjalnie dedykowana wszystkim supersportowym motocyklom najnowszej generacji. Nowa DIABLO ™ SUPERCORSA SP została opracowana w ramach uczestnictwa Pirelli jako dostawcy opon dla wszystkich klas Mistrzostw Świata Superbike FIM. DIABLO ™ SUPERCORSA SP wyznacza najwyższy poziom wydajności w segmencie replik opon wyścigowy będzie pierwszą oponą z homologadzją na drodze do 320 km / h; nowa V3. Nowa DIABLO ™ SUPERCORSA SP została wybrana jako oryginalne wyposażenie nowego Ducati Panigale V4 w najnowszym rozmiarze 200/60 R17 (80W)

 

Rozmiar i Profil

DIABLO ™ SUPERCORSA SP V3 ma nowy profil wyścigowy, taki sam jaki jest stosowany w oponach WSBK Championship aby osiągnąć nowy poziom reakcji, obsługi i przyczepności na torze wyścigowym i drodze. Rozmiar i profil tylnej opony 200/60 R17 został przeprojektowany i zaadaptowany ze slicka Pirelli Diablo Superbike z WSBK. Nowy profil jest szerszy o 9 mm oraz średnica w porównaniu do rozmiaru 200/55 jest większa o 16mm. co daje 10% wyższy profil niż w 200/55.Wszystko to poprawia możliwości manewrowania i zapewnia większy obszar kontaktu, co oznacza większą przyczepność, stabilność i precyzję prowadzenia motocykla podczas pokonywania zakrętów w pełnym i średnim złożeniu. Opona osiąga nowy wysoki poziom przyczepności przy maksymalnym kącie nachylenia, ponieważ cały czas utrzymuje ten sam promień w środku profilu.

Profil przedniej opony również został zmodernizowany opona jest teraz o 2 mm szersza od poprzedniczki i została idealnie zrównoważona z tylną oponą. Zalety są praktycznie takie same, jak w przypadku tylnej opony.Ponadto dzięki nowemu profilowi ​​ścianki bocznej  szerszemu o 2mm udoskonalono zarządzanie odkształceniami wewnętrznej struktury opony, zapewniając większą elastyczność przy przyspieszaniu podczas wychodzenia z łuku  zwiększając przy tym również przyczepność jak i także  
ogólne odczucia i feedback z przedniej opony.

Zaletami tych rozwiązań są:

Większa prędkość w łukach

Większa pewność, lepsza informacja zwrotna,

Dużo bardziej stabilniejsze wchodzenie w łuki,

Niesamowita przyczepność, można teraz otwierać przepustnicę wcześniej niż kiedykolwiek.

 

.

 

 

 Mieszanka

Wśród nowych rozwiązań opracowanych dla PIRELLI DIABLO ™ SUPERCORSA SP mieszanki odgrywają główną rolę. Mieszanka różni się w przedniej i tylnej oponie, a tył jest podzielony na trzy strefy. Nowy profil wymagał również nowej optymalizacji grubości mieszanki.  Przednia opona jest jednoskładnikowa, takie rozwiązanie pozwala na szybkie rozgrzewanie się opony i precyzyjną przyczepność w każdej sytuacji. Tylna opona pozostaje dwuskładnikowa aby pozwalała na zwiększenie przebiegu i większą przyczepność podczas jazdy w pełnym pochyleniu. Nowością po raz pierwszy jest zastosowanie wyścigowej mieszanki pochodzącej wprost z WSBK w ulicznej oponie. Technologia Enhanced Patch Technology (EPT) pozwala na zastosowanie dużo szerszego obszaru miękkiej mieszanki. Wykorzystanie nowych polimerów dla mieszanki SP pomaga  oponie  dużo wcześnie się rozgrzać i zapewnia lepszą przyczepność w każdych warunkach. Rysunek poniżej przedstawia rozłożenie mieszanek w tylnej oponie. W centralnym obszarze opony zastosowana jest twarda mieszanka złożona w 100% z Black Carbon co zapewnia doskonałą przyczepność i dobre przebiegi, szczególnie na drodze. Mieszanka zastosowana na barkach  opony to jak wyżej pisaliśmy totalna nowość wśród opon ulicznych  i jest nią mieszanka SC2 wprost ze slicków Pirelli Diablo Superbike SC2 która będzie zapewniała motocyklowi najwyższą przyczepność nawet w pełnym złożeniu.

 

 

 

Bieżnik

Wydajność mieszanek wyścigowych została dodatkowo zwiększona dzięki nowej, zoptymalizowanej ośmiostopniowej rzeźbie bieżnika, której wzór powtarza się osiem razy na całej powierzchni opony.

Wskaźnik pokrycia opony w bieżnik wynosi około 4% dla przedniej i tylnej opony co jest minimalnym progiem  narzuconym przez International Motorcycling Federation.

Po latach doświadczeń na międzynarodowych i krajowych zawodach klasy Superstock i Supersport Pirelli decyduje się zoptymalizować jeszcze bardziej projekt handlowy jakim jest wzór błyskawicy.

Geometria kątów bieżnika została zoptymalizowana mosty między podłużnymi rowkami mają nowe kąty, badane w celu lepszej reakcji na siły boczne 

Nowe kąty i nowe węższe rowki poprawiają stabilność i regularność zużycia, szczególnie w przypadku intensywnego użytkowania ponadto rowki wydłużają się do strefy barkowej, pomagając w szybszym nagrzewaniu się mieszanki wyścigowej.

 

 

Nowa opona Pirelli Diablo Supercorsa V3 SP będzie dostępna w pełnej gamie rozmiarów według tabeli poniżej 

 

 

OD STYCZNIA 2018r OPONY PIRELLI DIABLO SUPERCORSA V3 SP BĘDĄ DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!!! 

 

 

 

 

Nasza oferta

 • Motocyklowe Opony Wyścigowe Pirelli Metzeler Dunlop Bridgestone

   Na stanie magazynu posiadamy pełen stock opon wyścigowych takich jak :   Pirelli Diablo Supercorsa , Superbike , Rain . Metzeler Racetec RR , Racetec RR Slick , CompK RR .Dunlop Sportmax GP Racer ,GP PRO  D212 , D213 ,KR106 , KR108 Bridgestone V02...

  Nowości na sezon 2020

  Na tej stronie będziemy przedstawiać Wam najgorętsze NOWOŚCI ze świata opon motocyklowych i nie tylko. Na pierwszy rzut idzie najgorętsza nowość Pirelli Diablo Supercorsa V3 SP. Zapraszamy!

  Opony na każdą drogę

    Serwis Motocykli i Ogumienia S.M.O. to ponad 15-letnie doświadczenie w sprzedaży opon motocyklowych – jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na Polskę opon wiodących producentów ogumienia motocyklowego, między innymi Pirelli, Metzeler, Bridgestone... Od...
 • Profesjonalny serwis motocykli

  Oferujemy Państwu usługi na najwyższym poziomie. Pracujemy na najlepszym dostępnym sprzęcie firm Snap-on oraz Probike. Nasza kadra mechaników zdobywała doświadczenie w kraju i zagranicą, regularnie uczestniczymy w szkoleniach branżowych aby...

  Wyjazdy Na Tory Wyścigowe

  Współpracujemy z najwiekszą w tej części Europy agencją CR Moto , więcej o jej działalności odwiecie się z ich strony internetowej www.crmoto.eu  Tu znajdziecie kalendarz  na sezon 2022.

Poznaj nas

Motocykle to dla mnie sposób na życie jestem z nimi związany od podwórka z kolegami to jest pasja mojego życia. Całe swoje ponad 20-letnie doświadczenie i wiedzę zdobywałem pracując w kraju a ostatnim czasem za granicą w Anglii od ponad 15 lat w jednym z największych serwisów motocykli w centrum Londynu. Teraz przyszedł czas aby całą tą wiedzę wykorzystać

Marcin Maciejczyk| Właściciel firmy, główny mechanik 
 Z branżą motocyklową jestem związany już od ponad 10 lat, sam jestem motocyklistą praktycznie od dziecka i używam wręcz testuję na własnej skórze na drodze jak i na torach opony i produkty, które oferujemy Wam do sprzedaży. Mogę powiedzieć, że w branży opon, części i akcesorii motocyklowych nie ma dla mnie tajemnic.
Krzysztof Kosacz | Specjalista d/s sprzedaży 

O firmie

Nasza firma posiada bogate ponad 10-letnie  doświadczenie w branży motocyklowej.


Nasza kadra pracowników zdobywała swoją wiedzę i doświadczenia pracując  w kraju oraz w największych serwisach w Wielkiej Brytanii, ciągle podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach branżowych w kraju i zagranicą.

Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe oraz doradztwo techniczne na najwyższym poziomie. Świadczone przez nas usługi są zawsze wykonywane na najwyższym poziomie profesjonalizmu, rzetelnie i uczciwie. Swoją pracę wykonujemy zawsze z pełnym zaangażowaniem ponieważ praca z motocyklami to nasza życiowa pasja. Sprzedajemy nowe i używane opony motocyklowe renomowanych marek - opony motocyklowe Wrocław.

Dysponujemy halą o powierzchni 100m2 z kilkoma stanowiskami warsztatowymi wyposażonymi w najlepszy sprzęt firm Snap-on oraz Probike. Specjalizujemy się w naprawach i serwisowaniu motocykli, skuterów, quadów, skuterów śnieżnych. Prowadzimy sprzedaż nowych i używanych opon motocyklowych renomowanych marek oraz części i akcesori motocyklowych.

 Znajdujemy się w pięknej  kotlinie kłodzkiej 90km na zachód od Wrocławia w stronę granicy z Czechami  w miejscowości Szczytna przy głównej drodze krajowej E8. Opony motocyklowe, serwis motocykli - Wrocław i okolice..

Nieważne czym jeździsz: Honda, Suzuki, Yamaha, KTM, Ducati czy BMW- jeśli to czym jeździsz ma dwa koła i silnik to potrafimy się tym zająć. Szukasz dobrego Serwisu Motocyklowego – ZNALAZŁEŚ!!! .


Nowe i używane opony motocyklowe Wrocław renomowanych marek, serwis motocykli

Polub nas na Facebooku

Newsletter - zapisz się

Zapisz się już dziś aby otrzymywać ekskluzywne oferty specjalne w tym kupony rabatowe przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.

Polecamy